Xtreme-Game
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Xtreme-Game

Xtreme-Game
 
AcasaUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 Vampire Knight

In jos 
2 participanți
AutorMesaj
Angel
Gamehamster
Angel


Numarul mesajelor : 118
Data de inscriere : 12/05/2009

Vampire Knight Empty
MesajSubiect: Vampire Knight   Vampire Knight Icon_minitimeSam Mai 16, 2009 6:24 am

http://www.onemanga.com/Vampire_Knight/

Actiunea din Vampire Knight are loc la Academia Cross, o scoala privata renumita. Corpul studentesc este impartit in doua clase: Clasa de Zi, care este formata din studenti obisnuiti, si Clasa de Noapte, un grup de elita format din "oameni frumosi". Un fapt nestiut de majoritatea studentilor, si staff-ului, Clasa de Noapte este formata in totalitate din vampiri. Eroina, Yuki Cross, este una dintre putinii oameni care stie de secretul scolii. Ea serveste drept Gardian, dedicata mentinerii unei existente pasnice intre clasa de Zi si clasa de Noapte impreuma cu prietenul ei din copilarie Zero, a carui pariniti fusesera omorati de vampiri cand era foarte mic.

Vampirii din Vampire Knight au caracteristicile unei specii total diferite, care constrasteaza cu majoritatea povestilor cu vampiri. In Vampire Knight, vampirii pot sa se reproduca, intre ei sau cu oameni, imbatranesc, chiar daca mai incet decat oamenii. Vampirii sunt fiinte nocturne si nu le place lumina, dar expunerea la soare nu le face nici un rau. Sunt imuni la orice slabiciune traditionala a unui vampir cu care am fost obisnuiti pana acum, astfel usturoiul, crucile sau apa sfiintita nu au nici un efect asupra lor.

Vampirii isi organizeaza societatea dupa puritatea sangelui lor. Nivelul A inseamna sange pur - o minoritate, dar foarte puternica. Doar o muscatura din partea acestuia poate transforma un om intr-un vampir. Nivelul B se refera la Vampirii Nobili cu puteri avansate. Vampirii obisnuiti sunt cei de Nivel C, de departe cel mai mare grup. Nivelul D sunt vampirii compromisi, care au fost mai intai oameni, sunt un grup mic, deoarece transformarea este interzisa si doar un vampir de Nivel A, poate sa indrazneasca sa o aplice. Ultimul nivel este E, separati de restul, deoarece sunt fosti oameni deveniti vampiri ajunsi la pragul nebuniei. Caderea la nivelul E este considerata inevitabila pentru cei de Nivel D, care nu vor putea niciodata sa isi accepte pe deplin caracteristicile vampirice.

Vamprii s-au luptat cu vanatorii de vampiri de secole, desi existenta lor, si razboiul in sine este tinut secret fata de majoritatea oamenilor.
Sus In jos
https://xtreme-game.twilight-mania.com
DraSky
Gamehamster
DraSky


Numarul mesajelor : 168
Data de inscriere : 16/05/2009

Vampire Knight Empty
MesajSubiect: Re: Vampire Knight   Vampire Knight Icon_minitimeSam Mai 16, 2009 6:24 am

L-am citit si eu da nu inca
Sus In jos
Angel
Gamehamster
Angel


Numarul mesajelor : 118
Data de inscriere : 12/05/2009

Vampire Knight Empty
MesajSubiect: Re: Vampire Knight   Vampire Knight Icon_minitimeDum Mai 17, 2009 1:26 am

cum vine asta ? Laughing
Sus In jos
https://xtreme-game.twilight-mania.com
DraSky
Gamehamster
DraSky


Numarul mesajelor : 168
Data de inscriere : 16/05/2009

Vampire Knight Empty
MesajSubiect: Re: Vampire Knight   Vampire Knight Icon_minitimeDum Mai 17, 2009 1:29 am

EU DE UNDE SA STIU ?
Sus In jos
Continut sponsorizat





Vampire Knight Empty
MesajSubiect: Re: Vampire Knight   Vampire Knight Icon_minitime

Sus In jos
 
Vampire Knight
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Xtreme-Game :: Anime/Manga :: Discutii Generale Despre Manga-
Mergi direct la: